• THE UNICORN SENIOR LIVING
  • +90 (533) 270 93 94
  • arslan.investment@gmail.com

PROJE HAKKINDA

Türkiye'de,  alanında ilk ve en kapsamlı , "Sağlık, Aktif ve Kıdemli Yaşam Köyleri" inşa etmeyi amaç edinen grubumuz, böyle bir projeyi hayata geçirmek için, yaklaşık 10 yıldır yurtiçi ve yurtdışında ar-ge çalışmaları yürütmektedir.
Bu çerçevede, Akdeniz ve Ege sahillerinde, bu amaçla kullanılabilecek büyük arazilerin envanterleri çıkarılmıştır. Akdeniz Bölgemizin bunaltıcı sıcaklığı ve nem oranının yüksekliği nedeniyle, daha ziyade Ege kıyılarına yoğunlaşılmıştır.
Ancak, bu tip projelerde büyük arazilere ihtiyaç duyulması  ve Ege sahillerinde büyük arazilerin az olması, olanların ise, arkeolojik ve doğal sit alanlarında kalması, hissedarlarla ilgili problemlerinin aşılamaması, orman alanları ile ilişkilerinin çözülememesi, stratejik güvenlik alanlarında kalması, deniz ve doğa manzarasının bulunmaması, termal alanlarda yer almaması, organik tarım alanlarına mesafesi, yol, su, elektrik vs,  gibi bir çok problemlerinin aşılamaması, süreci uzatan nedenlerdendir.  Bütün bu sorunlar aşılsa bile, arazilerin imar sorunlarının çözümü, süreci tıkayan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

10 yıllık zaman diliminde, yaşanan bütün bu sorunları tek tek aşarak, Kuşadası'nda "sağlıklı ve aktif yaşamı misyon edinmiş" bir proje geliştirilmiştir.  344 Dönümlük, deniz  ve doğa manzaralı arsamızda geliştirdiğimiz projemizde, konuklarımız için kıdemli yaşam alanları sunan residanslar, oteller, butik oteller, sağlık tesisleri, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, termal, spa  ve wellness  center, organik hobi bahçeleri, doğa yürüyüşü yapılabilecek orman alanları, zihin, el ve uğraşı terapilerinin geliştirilebileceği ve sergilenebileceği hobi atölyeleri, sinema ve sanat galerileri, kütüphaneler,  amfitiyatro, housekeeping hizmetleri, otoparklar, geniş rekreasyon alanları, bölgedeki tarihi ve turistik mekanlara düzenlenecek turlar, şehir merkezine servis hizmeti, özetle, her türlü ihtiyaçların üst seviyede karşılanabileceği, zamanlarını dolu dolu geçirebilecekleri, aktif yaşam alanları mevcuttur.

Sağlıklı, Aktif ve Kıdemli Yaşam Merkezi, yılın 12 ayı konaklama, sağlık hizmetleri,  gayrimenkul yatırımları, sosyo - kültürel faaliyetler gibi pek çok alanda, yatırımcılar için gelir kaynağı oluşturmaktadır.

Turizm sektörünün sezonlarla sınırlı olmasına rağmen, bu sektörün,   yıl boyunca  konaklayan  yaşlılara,  sürekli bakım ve sağlık  hizmetlerini vermeye devam etmesi, projenin gelir seviyesini artırmakta  ve sürdürülebilirliğini sağlamaktadır.   Ayrıca, yatırımın geri dönüş süresini de kısaltmaktadır.

Özellikle,  yaşlıların daha ekonomik şartlarda konaklama ve bakım hizmetleri  almaları,  emeklilik fonları, sandıklar ve kuruluşların binlerce yaşlısını barındıracağı  yer aramaları nedeniyle, büyük bir talep oluşmaktadır.

Türkiye'de Geriatri Merkezleri ( Yaşlı Bakım Evleri ) alanında ilk ve en kapsamlı Sağlıklı Yaşam Köyü inşa etmeyi misyon edinmiş projemizde, 24 saat kesintisiz sağlık ve güvenlik hizmeti sunulacaktır.