• THE UNICORN SENIOR LIVING
  • +90 (533) 270 93 94
  • arslan.investment@gmail.com

LOKASYON

NEDEN KUŞADASI ?
Bu proje için Kuşadası en doğru bölgedir. Yaşlılar için çok uygun ılıman iklimi,  lokasyon olarak kolay ulaşılabilirliği, Kuşadası'nı, çok önemli ve avantajlı konuma  getirmektedir.  

Çünkü; bölgede zeytin tarımının yapılması ve zeytinin  havadaki nem oranını emmesi, yaşlılar için çok uygun bir iklim meydana getirmektedir.

Uluslararası erişilebilirlik açısından, İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanı ve otoban bağlantıları, kruvaziyer  gemilerinin ziyaret ettiği limanlar ve marinaların mevcudiyeti, projelere gerek yurtiçinden, gerekse yurtdışından kolaylıkla erişimi sağlamaktadır.

Bölgede termal suların bulunması, organik yaşamın sürmesi, Kuşadası'nın mavi bayraklı sahil şeritleri, plajları ve golf tesislerinin yanında, inanç turizminin merkezi olan Meryem Ana Evi,  Efes Antik Kenti,  St. Jean Kilisesi,  Artemis Tapınağı,  Yedi Uyuyanlar,  Milli Park ve diğer tarihi mekanların yakın olması, projeyi  destekleyen unsurlardandır.  Türkiye'de turizmin başlamasına öncülük yapan Kuşadası, yerli ve yabancı yaşlıları, sağlıklı yaşlanmada tercih ettikleri bir destinasyon  haline getirmektedir.  

Kuşadası, Türkiye'nin batısında yer alan, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 km uzaklıktadır. Ege Bölgesi'nin, denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde,  Milli Park'ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryem Ana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır.

Kuşadası Limanı, Yunanistan'a ait Sisam Adası'na yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler için Türkiye'nin ikinci önemli deniz kapısıdır. İlçenin Efes'e yakınlığı da dış turizmin gelişmesinde etkili olmuştur. Cruise gemilerinin durağı ve ilgi odağıdır.
Yüzölçümü 264 km2, nüfusu,  89.000 civarındadır.